korrik, 2021

mar27korr21:0022:30L’ami de mon amieFilm21:00 - 22:30 Reja.al, Bulevardi Deshmoret e Kombit Tirana Organizatori: Reja.al Kategoritë e eventeve:Filma

Detajet e eventit

Inès Guffroy është një artiste e re, që punon kryesisht me riprodhimin e filmave.
Filmi i saj, i shfaqur tashmë në Paris,
është një riprodhim i filmit “L’ami de mon amie” (1987) nga regjisori francez i periudhës Nouvelle Vague; Eric Rohmer.
Pas 33 vitesh, regjisorja e re Inès Guffroy është rikthyer në sheshin e xhirimit pranë Parisit, ku punësoi 5 aktorë dhe ribëri filmin.
Më datë 27 Korrik 2021, prej orës 21:00,
Inès Guffroy sjell filmin “L’ami de mon amie” (remake) në Tiranë, te “Reja”.
Filmi është me titra në Anglisht.

Dita / Ora

(E martë) 21:00 - 22:30

Vendi

Reja.al

Bulevardi Deshmoret e Kombit Tirana

Organizatori

Reja.al

X
X