Skip to content

DUNE: PART TWO

enj29shku20:00DUNE: PART TWOKategoritë e eventeveFilma,Kinema

Detajet e eventit

Paul Atreides bashkohet me Chanin dhe Fremen ndërsa kërkon hakmarrje kundër komplotistëve që shkatërruan familjen e tij.

Titulli origjinal:Dune: Part Two
Filmi fillon:29.02.2024
Zgjatja e filmit:166 Minuta
Shteti/Viti:CAN, USA/2023
Lloji:Aksion, Dramë, Aventure
Aktorë:Florence Pugh, Rebecca Ferguson, Timothée Chalamet, Zendaya, Austin Butler
Regjisori:Denis Villeneuve
Distributori:Blitz film i video distribucija d.o.o.

Organizatori

Cineplexx Albania

Cineplexx Albania ne TEG kinemaja e parë me 7 salla dhe me mbi 1000 vënde duke mundësuar luajten e mbi 10 filmave të ndryshëm në ditë vjen ne Tirane. Filmat me te fundit te animuara si dhe horror, aksion, komedi apo dhe shume te tjere do i gjeni ne kinemane tone ne TEG.
+355 4 450 0240 TEG (Tirana East Gate)

Më shumë