shkurt, 2022

mër02shku10:0012:00Marshet e qytetit timTe tjera10:00 - 12:00 Tiranë, Tiranë Organizatori: Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit - Bashkia Tiranë Kategoritë e eventeve:Të tjera

Detajet e eventit

Banda e Qytetit sjell gëzim kudo ku ajo performon, ndaj nisim vitin 2022 me gjallëri në rrugët e qytetit. Duke nisur nga Garda e Republikës për të vijuar drejt Urës së Tajvanit orkestra frymore do të luajë partiturat hite të këngëve të festave të fundvitit. Ritmet festive të Noel, La Spangola, Sing-Sing, Feliz Navidad, Nata e qetë, Jingle Bang do të gjallërojnë atmosferën në Kryeqytet.

Dita / Ora

(E mërkurë) 10:00 - 12:00

Vendi

Tiranë

Tiranë

Organizatori

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit - Bashkia Tiranë

X
X